Studenti i nastavnici FKM  učestvovali su u realizaciji programa obeležavanja godišnjice rođenja velikog srpskog pisca  Danila Kiša. Na svečanosti u prepunom amfiteatru Narodne biblioteke Srbije, stihove Danila Kiša – koji su do  sada bili u senci njegove briljantne proze – čitali su: Jasna Đorđević, Tijana Rajković, Milena Marković, Suzana Prvulović i Darko Manić, studenti osnovnih, master i doktorskih studija FKM.

Uvodnu reč o Kišovom stvaralaštvu, s posebnim naglaskom na vezu Kišove proze i poezije, dao je naš profesor Milivoje Pavlović, autor knjige “Venac od trnja za Danila Kiša”, koja je za godinu dana doživela tri izdanja na srpskom, a prevodi se i na francuski i mađarski jezik.

U ime Megatrend univerziteta, ovom kulturnom događaju prisustvovali su predsednik Saveta akademik Ljubiša Rakić i zamenik rektora prof. dr Dragan Đurđević. U ime Ministarstva kulture, svečanosti je prisustvovao Aleksandar Gajović, državni sekretar.

Snimio M. Rajković “Kaktus”